Jazz pod Kozákovem po třicáté páte


Vážení čtenáři,


je tu září a s ním o nový ročník festivalu Jazz pod Kozákovem. V loňském roce jsme si společných chvil u pěkné muziky příliš neužili. Přesto jsme se nedali a pro letošek chystáme nový program plný vynikajících muzikantů.Z hlediska dramaturgie jsme se rozhodli zachovat vše, na co jste zvyklí. Festival proto tradičně zahájí ve středu 29. září 2021 akce JAZZ VE MĚSTĚ. Tentokrát však nebudou muzikanti z kapely Lovesong Orchestra hrát před budovou Městského úřadu Semily, jako tomu bylo v letech minulých, nýbrž se budou pohybovat po celém městě na pojízdném valníku. Věřte, že tihle mladíci, kteří tvoří svoji hudbu tepem srdce a silou svalů roztancují celé město a budou takto zvát na festival do Semil i v okolních městech.


Ve festivalovém programu samozřejmě nemůže chybět oblíbený projekt FABRIKA MUSICA. Koncert v industriálních prostorech Fabriky 1861 Semily, Řeky se uskuteční 1. října od 19:00 hodin a odstartuje ho bělorusko-české duo Zabelov Group. Konkrétně běloruský akordeonista Roman Zabelov a český bubeník Jan Šikl. Zabelov Group svoji tvorbou poukazuje na široké pojetí jazzu, fascinaci rytmickými sekvencemi a neustálé experimentování se zvukem. Duo pracuje přímo na pódiu s momentální náladou, kterou přetváří do své spontánní tvorby. Mimo to tvoří i scénickou hudbu pro Národní divadlo nebo Český rozhlas. Pomyslným vrcholem večera bude vystoupení jazzové legendy, která se snad narodila s trumpetou v ruce, Laco Deczi & Celula New York. Laco Deczi, celosvětově uznávaný trumpetista a skladatel, žijící mnoho let v USA, zavítá na Jazz pod Kozákovem již počtvrté. A nebyli bychom to my, abychom opět nepřišli s nějakou tou novinkou. Pozor, je to tady! JAZZ DANCE PARTY. Mimořádný projekt v mimořádných prostorech s přední hvězdou české house music. JAZZ DANCE PARTY naváže na koncert FABRIKA MUSICA a ještě tentýž večer budou mít možnost návštěvníci koncertu zavítat též do bývalých výrobních hal komplexu Fabrika 1861 a pořádně to rozjet s DJ Funem a saxofonistou Ivanem Myslikovjanem alias Ivan M Sax.


Zkrátka první říjnový večer bude našlapaný od začátku do konce a už teď si můžete zaškrtnout ve svých kalendářích víkend 12 - 13.11.2021, kdy festival vyvrcholí svým programem v KC Golf Semily. Veškeré aktuální informace o festivalu naleznete na našich sociálních sítích, či tady na webu www.jazzpodkozakovem.cz.


Těšíme se na Vás!