Medailonky kapel 34. Jazzu pod Kozákovem

The Grooves jazzband (CZ)

Pavel Kocián - leader/trombone/vocal, Ája Tmejová - altsaxofon/vocal, Majda Opočenská - cajon/percuse, Pepíček Chadim - banjo/ guitar, Denis Remsa - bassguitar, Ondra Paska - chordofonKapela hraje převážně chicagský dixieland, ale příležitostně i jiné styly ( hrajeme vše kromě hip-hopu a dřevákových tanců, ovšem když zkoušíme, laik věci ne zcela znalý by mohl dospět k přesvědčení, že hrajeme právě hip-hop s prvky dřevákových tanců, ale nenechte se mýlit, je to jen rafinovaná kamufláž hodná mimikrů lstivého chameleona...). Všichni stávající členové se ke hraní bezmála 100 let staré muziky dostali patrně po prodělání blíže neznámého druhu hudebního deliria. Každý z nich je však ve svém stylu hraní ovlivněn zpravidla několika důležitými faktory, jejichž skryté aspekty lze při troše štěstí během produkce u každého z členů jazzbandu "The Grooves" pozorovat.
Zabelov Group ( CZ/BY)

Roman Zabelov - accordion/vocal, Jan Šikl - drums


Široce rozkročené pojetí jazzu, fascinace rytmickými sekvencemi a abstraktním vokálem,experimentování a neustálá potřeba hledání zvuku, stejně jako prolínání kultur, tvoří základ přístupu Zabelov Group k hudbě a jejímu provedení.Dvojice využívá kromě živých nástrojů syntezátory i další efekty, esenciální však pro ni zůstává neustálý spontánní proces tvorby na pódiu a práce s momentální náladou.Zabelov Group jsou mimo jiné autory doprovodné hudby několika divadelních a tanečních představení, tvoří scénickou hudbu pro Národní divadlo, Český rozhlas, Spitfire Companyaj.Laco Deczi & Celula New York ( SK/CZ/USA)

Laco Deczi - trumpet, Vaico Deczi - drums, Jan Uvira - keyboards, Michael Krásný - bass

Legendární a celosvětové uznávaný trumpetista a skladatel, žijící již mnoho let v USA, přijíždí opět se svoji kapelou vynikajících muzikantů do České republiky a jednou ze zastávek jeho turné je i mezinárodní hudební festival Jazz pod Kozákovem.Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Navzdory tehdy převládajícímu West Coast jazzu začal prosazovat explozivní hard bop podle svého velkého vzoru Clifforda Browna. Tento styl později spojil do působivé symbiózy s elektrickou jazz-rockovou fúzí Milese Davise, v jejímž duchu se odvíjí Decziho hudba dodnes.Je žákem slavného Carmella Jonese. Hrál s vynikajícími světovými muzikanty, jako jsou například Junior Cook, Bill Watrous, Dave Weckl a Elvin Jones.
Martin Hrubec (CZ)

Absolvent Konzervatoře J. Ježka. Nadějný hráč naší jazzové scény se specializuje na vlastní tvorbu v rytmu gypsy, swingu a jazzu. Vystupuje v kapelách Original Alva Vinariko Orchestra, Echoes Of Prague, Futur Swing, kde prosazuje novou vlnu mladé gypsy-jazzové generace. Jeho repertoár tvoří především specifické a méně známé gypsy-jazzové standardy, které doplňuje jazzovými standardy.


JAZZTET (CZ)

Ondřej Vlášek - altsax, Zuzana Šikolová - flute, Eliška Matoušová - clarinet, Jan Novenko – tenorsax, Ondřej Hašlar - barytonsax, Vít Sladký - trombone, Jan Václavů - trombone, Anna Kvíčalová – piano,

Jonáš Turek - guitar, Radim Šlechta - guitar, Florián Pejcha - bassguitar , Martin Gorčík - drums, Kryštof Kubín - drums


JAZZTET je jazzový soubor ZUŠ Jablonec nad Nisou složený z mladých jazzově zapálených muzikantů.Jeho repertoár tvoří skladby různých jazzových směrů od swingu po soul. V ústředním kole národní soutěže jazzových souborů ZUŠ, které se konalo 9. – 10. června 2017 v Litvínově, JAZZTET ve své kategorii zvítězil.
Taneční obor ZUŠ Semily (CZ)

Taneční obor v současnosti čítá přes sto žáků, především dívek, ale tancovat chodí i chlapci. Tanečníci a tanečnice navštěvují taneční obor od mateřské školy a mohou tančit až do dospělosti. Věnují se především modernímu tanci - scénickému tanci s přechodem i do jiných stylů. v dnešním představení uvidíte 2 - 4 ročník II.cyklu studia. Na choreografiích se tanečnice spolupodílely a budou improvizovat pro ně v netradičním stylu. Taneční obor vede Kateřina Priščáková.


Nikola Bartošová ( CZ )

Herečka, moderátorka. Působila v pohybovém divadle Veselé skoky, hereckou moderací několik let provázela zábavně vzdělávací koncerty PKF – Prague philharmonia, píše divadelní scénáře pohádek a spolu se souborem Pohadlo pohádky vytváří. Učila literárně-dramatický obor v ZUŠ Semily a ve Fakultní ZUŠ Praha 5 Stodůlky.
Hermès Karel& Luděk Havel (FR/CZ)

Hermès Karel - vocal, Luděk Havel - piano


Hermès Karel je zpěvák zaměřující se na několik hudebních stylů. Na jeho koncertě můžete slyšet Jazz, soul, pop, funk a plno dalších. Svoje vystoupení plní nejen svými vlastními písněmi, ale také covery známých zahraničních umělců a je vždy zárukou vysoké kvalit, která Vás bude bavit. Dnešní večer ho doprovodí všestranný pianista a dirigent Luděk Havel, který měl tu čest doprovázet plno českých hvězd jako jsou Hana Hegerová, Eva Pilarová, a Karel Gott.
DJ Fun - Kristýna Kachtíková (CZ/NOR)

Dj Fun , Kristýna Kachtíková - sax


DJ Fun byl v létě 2019 vybrán britským kultovním labelem Defected jako jediný český dj na prestižní festival Defected Croatia, kde vystoupil v konkurenci světové houseové špičky umělců jako Armand Van Helden, Claptone, MAW, Sam Divine či Joey Negro! Je jedním z průkopníků house music v ČR. Svoji hudbu charakterizuje jako groovy „funky jazzy deep“ house s hutnou basou, atmosférickými plochami a melodiemi a příjemnými vokály. V současnosti preferuje také styl nu-disco. Úspěch mají i jeho acid-jazzově laděná vystoupení (např. Jazzinec 2019) za doprovodu předních českých saxofonistů (Ivan Myslikovjan, Bohdan Janeczek...). Dj Fun dokáže publikum svojí hudbou skutečně pobavit a dokonale vygradovat atmosféru.
Orchestr Vladimíra Janského (CZ)

Ondřej Švingal - trumpet, Michal Kašpárek - trumpet, Zdeněk Roudnický - trombone, Petr Svoboda - saxophone, Ondřej Štěpán - saxophone, Milan Hejral - saxophone, Jan Prchal - drums, František Kudláček - bassguitar, Augustin Bernard st. - guitar, Augustin Bernard ml. - piano, Martin Janský, Adam Janský, Janka Karpíšková, Kateřina Miřejovská - vocal Taneční orchestr Vladimíra Janského působí na Liberecku již od roku 1980 a v roce 2020 oslaví tedy významné 40leté jubileum. Orchestr s výbornými zpěváky máširoký repertoár různých hudebních žánrů - jazz, swing, pop, lidové písně, uspokojí specifické požadavky širokého publika a je zárukou dobré zábavy. Za léta svého působení doprovázel orchestr stovky společenských a firemních akcí nejen v regionu Liberecka, ČR ale i v zahraničí.Z celkového repertoáru, čítajícího více než 900 skladeb všech druhů i žánrů, je v současné době aktivně hraných několik „málo“ stovek písní, které svou kvalitou odolaly kritice času.
Jan Spálený & ASPM (CZ)

Jan Spálený – piano/cornet/vocal, Michal Gera – trumpet/vocal, Filip Spálený – tube/bassguitar, Filip Jeníček – drums, Radek Krampl – vibraphone


Legendární skladatel, zpěvák, textař, hudební režisér, dramaturg, noční vypravěč rozhlasových pohádek a multiinstrumentalista.Jan Spálený je otcem jedné z živých podob českého blues. Po „prokymácení se“ pubertou objevil dixieland, první bránu do světa jazzu a improvizace. Hlavně ovšem potkal celý další život milované dechové hudební nástroje.Využíval střídavě trombón, tubu, barytonsaxofon a v šestapadesátém roce svého věku se začal učit hrát na kornet. V průběhu let hrával dixieland, rock´n´roll, rhythm & blues, s bratrem Petrem měli kapely Hipp´s a Apollobeat, hostoval v popových souborech i ve vážné hudbě. Se skupinou A.S.P.M. v její klasické sestavě představí své nestárnoucí písničky.
Blues Friends (CZ)

Miloš Farský – guitar/vocal, Bohouš Kadleček – bassguitar, Ruda Fišer – piano, Matěj Janda – drums


Jak název napovídá, kapela Blues Friends je parta výborných semilských kamarádů - muzikantů, kteří se k blues vracejí jako ke kořenům hudby, kterou mají rádi. Těšit se tak můžeme na skladby, které zazněly na na jednom z prvních ročníků festivalu, ale i ty, které zazněly na festivalu před 3 lety. Blues Friends hudba opravdu baví a svojí vřelostí k ní dokáží její krásy předat směrem k posluchači.
Kontakt

tel: 481 625 092

Vejvarovo nábřeží 199
513 01 Semily

Liberecký kraj
IČO: 00371394
 

  • YouTube - Gray Circle
  • Facebook
  • Instagram

info@kcgolf.cz