Hvězdy 35. Jazzu pod Kozákovem

Lovesong Orchestra (CZ)

Tomáš Průša - zpěv/saxofon, Jaroslav Kohoutek - trubka, Jiří Genrt - tuba, Ondřej Průša - bicí/zpěv, Jakub Mašek - baskřídlovka


Kapela, která od Balkánců odkoukala, jak dělat dechovku s drajvem a od Španělů, jak hrát skutečně pro lidi. S Lovesong Orchestra se můžete těšit na plno pohybu, energie a hlavně nezapomenutelné zážitky. Jak sami říkají, svoji hudbu tvoří vlastním dechem, tepem srdce a silou svalů.


Zabelov Group ( CZ/BY)

Roman Zabelov - accordion/vocal, Jan Šikl - drums


Široce rozkročené pojetí jazzu, fascinace rytmickými sekvencemi a abstraktním vokálem,experimentování a neustálá potřeba hledání zvuku, stejně jako prolínání kultur, tvoří základ přístupu Zabelov Group k hudbě a jejímu provedení.Dvojice využívá kromě živých nástrojů syntezátory i další efekty, esenciální však pro ni zůstává neustálý spontánní proces tvorby na pódiu a práce s momentální náladou.Zabelov Group jsou mimo jiné autory doprovodné hudby několika divadelních a tanečních představení, tvoří scénickou hudbu pro Národní divadlo, Český rozhlas, Spitfire Companyaj.Laco Deczi & Celula New York ( SK/CZ/USA)

Laco Deczi - trumpet, Vaico Deczi - drums, Jan Uvira - keyboards, Michael Krásný - bass

Legendární a celosvětové uznávaný trumpetista a skladatel, žijící již mnoho let v USA, přijíždí opět se svoji kapelou vynikajících muzikantů do České republiky a jednou ze zastávek jeho turné je i mezinárodní hudební festival Jazz pod Kozákovem.Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Navzdory tehdy převládajícímu West Coast jazzu začal prosazovat explozivní hard bop podle svého velkého vzoru Clifforda Browna. Tento styl později spojil do působivé symbiózy s elektrickou jazz-rockovou fúzí Milese Davise, v jejímž duchu se odvíjí Decziho hudba dodnes.Je žákem slavného Carmella Jonese. Hrál s vynikajícími světovými muzikanty, jako jsou například Junior Cook, Bill Watrous, Dave Weckl a Elvin Jones.
Martin Hrubec (CZ)

Absolvent Konzervatoře J. Ježka. Nadějný hráč naší jazzové scény se specializuje na vlastní tvorbu v rytmu gypsy, swingu a jazzu. Vystupuje v kapelách Original Alva Vinariko Orchestra, Echoes Of Prague, Futur Swing, kde prosazuje novou vlnu mladé gypsy-jazzové generace. Jeho repertoár tvoří především specifické a méně známé gypsy-jazzové standardy, které doplňuje jazzovými standardy.


JAZZTET (CZ)

Ondřej Vlášek - altsax, Zuzana Šikolová - flute, Eliška Matoušová - clarinet, Jan Novenko – tenorsax, Ondřej Hašlar - barytonsax, Vít Sladký - trombone, Jan Václavů - trombone, Anna Kvíčalová – piano,

Jonáš Turek - guitar, Radim Šlechta - guitar, Florián Pejcha - bassguitar , Martin Gorčík - drums, Kryštof Kubín - drums


JAZZTET je jazzový soubor ZUŠ Jablonec nad Nisou složený z mladých jazzově zapálených muzikantů.Jeho repertoár tvoří skladby různých jazzových směrů od swingu po soul. V ústředním kole národní soutěže jazzových souborů ZUŠ, které se konalo 9. – 10. června 2017 v Litvínově, JAZZTET ve své kategorii zvítězil.
Taneční obor ZUŠ Semily (CZ)

Taneční obor v současnosti čítá přes sto žáků, především dívek, ale tancovat chodí i chlapci. Tanečníci a tanečnice navštěvují taneční obor od mateřské školy a mohou tančit až do dospělosti. Věnují se především modernímu tanci - scénickému tanci s přechodem i do jiných stylů. v dnešním představení uvidíte 2 - 4 ročník II.cyklu studia. Na choreografiích se tanečnice spolupodílely a budou improvizovat pro ně v netradičním stylu. Taneční obor vede Kateřina Priščáková.


Nikola Bartošová ( CZ )

Herečka, moderátorka. Působila v pohybovém divadle Veselé skoky, hereckou moderací několik let provázela zábavně vzdělávací koncerty PKF – Prague philharmonia, píše divadelní scénáře pohádek a spolu se souborem Pohadlo pohádky vytváří. Učila literárně-dramatický obor v ZUŠ Semily a ve Fakultní ZUŠ Praha 5 Stodůlky.

DJ Fun - Kristýna Kachtíková (CZ/NOR)

Dj Fun , Kristýna Kachtíková - sax


DJ Fun byl v létě 2019 vybrán britským kultovním labelem Defected jako jediný český dj na prestižní festival Defected Croatia, kde vystoupil v konkurenci světové houseové špičky umělců jako Armand Van Helden, Claptone, MAW, Sam Divine či Joey Negro! Je jedním z průkopníků house music v ČR. Svoji hudbu charakterizuje jako groovy „funky jazzy deep“ house s hutnou basou, atmosférickými plochami a melodiemi a příjemnými vokály. V současnosti preferuje také styl nu-disco. Úspěch mají i jeho acid-jazzově laděná vystoupení (např. Jazzinec 2019) za doprovodu předních českých saxofonistů (Ivan Myslikovjan, Bohdan Janeczek...). Dj Fun dokáže publikum svojí hudbou skutečně pobavit a dokonale vygradovat atmosféru.
Justin Lavash (UK)

Justin Lavash je anglický kytarista žijící už sedmnáct let v Praze. Jeho hudební styl je rozdělen především mezi blues, folk a jazz. Díky svému originálnímu stylu komponoval například i pro Lenku Dusilovou, Michala Horáčka, Radúzu či Moniku Nečevu. V roce 2012 a 2013 obdržely dvě jeho písně ocenění v soutěži Českého gramofonového průmyslu Anděl.
Tonya Graves (USA)

Americká zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, která do roku 2016 působila v kapele Monkey Business a v bigbandu New Orchestra of Dreams Štěpána Smetáčka. Na svém kontě má dvě sólová alba, I’m The Only Me a Back To Blues, za které byla nominovaná na Ceny Anděl. Je držitelkou 6 výročních cen Akademie populární hudby Anděl. Znát ji můžete i jako herečku nebo tanečnici ze soutěže StarDance.

Orchestr Vladimíra Janského (CZ)

Ondřej Švingal - trumpet, Michal Kašpárek - trumpet, Zdeněk Roudnický - trombone, Petr Svoboda - saxophone, Ondřej Štěpán - saxophone, Milan Hejral - saxophone, Jan Prchal - drums, František Kudláček - bassguitar, Augustin Bernard st. - guitar, Augustin Bernard ml. - piano, Martin Janský, Adam Janský, Janka Karpíšková, Kateřina Miřejovská - vocal Taneční orchestr Vladimíra Janského působí na Liberecku již od roku 1980 a v roce 2020 oslaví tedy významné 40leté jubileum. Orchestr s výbornými zpěváky máširoký repertoár různých hudebních žánrů - jazz, swing, pop, lidové písně, uspokojí specifické požadavky širokého publika a je zárukou dobré zábavy. Za léta svého působení doprovázel orchestr stovky společenských a firemních akcí nejen v regionu Liberecka, ČR ale i v zahraničí.Z celkového repertoáru, čítajícího více než 900 skladeb všech druhů i žánrů, je v současné době aktivně hraných několik „málo“ stovek písní, které svou kvalitou odolaly kritice času.
Jan Spálený & ASPM (CZ)

Jan Spálený – piano/cornet/vocal, Michal Gera – trumpet/vocal, Filip Spálený – tube/bassguitar, Filip Jeníček – drums, Radek Krampl – vibraphone


Legendární skladatel, zpěvák, textař, hudební režisér, dramaturg, noční vypravěč rozhlasových pohádek a multiinstrumentalista.Jan Spálený je otcem jedné z živých podob českého blues. Po „prokymácení se“ pubertou objevil dixieland, první bránu do světa jazzu a improvizace. Hlavně ovšem potkal celý další život milované dechové hudební nástroje.Využíval střídavě trombón, tubu, barytonsaxofon a v šestapadesátém roce svého věku se začal učit hrát na kornet. V průběhu let hrával dixieland, rock´n´roll, rhythm & blues, s bratrem Petrem měli kapely Hipp´s a Apollobeat, hostoval v popových souborech i ve vážné hudbě. Se skupinou A.S.P.M. v její klasické sestavě představí své nestárnoucí písničky.
Blues Friends (CZ)

Miloš Farský – guitar/vocal, Bohouš Kadleček – bassguitar, Ruda Fišer – piano, Matěj Janda – drums


Jak název napovídá, kapela Blues Friends je parta výborných semilských kamarádů - muzikantů, kteří se k blues vracejí jako ke kořenům hudby, kterou mají rádi. Těšit se tak můžeme na skladby, které zazněly na na jednom z prvních ročníků festivalu, ale i ty, které zazněly na festivalu před 3 lety. Blues Friends hudba opravdu baví a svojí vřelostí k ní dokáží její krásy předat směrem k posluchači.